سیستم شیشه گیوتینیسیستم شیشه گیوتینی به علت نوع باز و بسته شدن بدین صورت نامگذاری شده است. در این مکانیزم یک پنجره از سه لت یا دو لت شیشه ای تشکیل شده است. که به صورت افقی کاملا پنجره را پوشش داده و همواره یکی از آنها ثابت و دو لت دیگر متحرک می باشند. در سیستم شیشه ای جمع شونده گیوتینی با حرکت عمودی این لت های شیشه ای پنجره باز یا بسته می شود. با استفاده از این محصول (شیشه های متحرک گیوتینی) که هر پنجره متحرک شامل یک موتور و ریموت مجزا هدایت می شوند، می توان همزمان هم یک جان پناه شیشه ای با ارتفاع استاندارد را در اختیار داشت و هم یه دیوار شیشه ای شفاف و کامل عایق را تجربه کرد. بویژه برای تراس ها و روف گاردن هایی که در آن چشم انداز در اولیت می باشد، با استفاده از شیشه متحرک گیوتینی می توان فضایی منحصر به فرد با ابعاد بزرگ و بی نظیر با حداقل کادربندی و داشتن نماهایی بدون معارض را لذت بخش تر کرد و آن را استفاده حداکثری از نور محیط همراه کرد. در شیشه های گیوتینی میتوانید از شیشه تک لایه (ضخامت 8 میلیمتر) و همچنین به منظور کاهش انتقال حرارت و بهره وری در مصرف انرژی از ساختار شیشه دو جداره (دو لایه شیشه 6 میلیمتر و یک اسپیسر به ضخامت 8 میلیمتر) استفاده نمایید .


انواع سیستم های شیشه ای گیوتینی


تایل ثابت در پایین (مدل پایین جمع شو)
تایل ثابت در بالا (مدل بالا جمع شو)


انتخاب مدل باز و بسته شدن شیشه های گویتینی متحرک بستگی به نوع کاربری و معماری محیط شما دارد. مثلا در محیط های بالکنی یا تراس ها که نیاز به جان پناه وجود دارد مدل پایین جمع شو گیوتینی و در فضاهایی که امکان رفت و آمد در الویت است از مدل بالا جمع شو گیوتینی می توان استفاده نمود. آنچه که در هر مورد هر دو مدل مشترک است این است که شیشه های گیوتینی جمع شونده یکی از محبوب ترین سلوشن های برای معماران و همچنین جذابترین راه حل ها برای کاربران فضاهای رستورانی وoutdoor با هدف بهره وری بیشتر از این گونه محیط ها می باشد.


جدول مشخصات شیشه های گیوتینی


سیستم شیشه ای گیوتینی برای محیط های مختلف با حداکثر ابعاد 4 متر عرض و 3 متر ارتفاع به صورت ظریف و منحصر به فرد قابل اجرا می باشند. در جدول زیر مجموعه مشخصات شیشه های گیوتینی ارائه شده توسط مجموعه اسکای روف را مشاهده می کنید که با هدف راهنمایی به کاربران عزیز جهت آشنایی بیشتر و انتخاب بهتر تهیه شده است.


مزایای شیشه های گیوتینی متحرک


بهترین آلترناتیو جهت پوشاندن محیط پیرامون سقف های متحرک از نظر زیبایی و عملکرد
بهره وری بیشتر از فضای ساختمان بویژه بالکن ها وتراس ها وتبدیل این گونه فضاها به محیط های چهار فصل
امکان استفاده از شیشه های دو جداره در شیشه های گیوتینی و در نتیجه حفاظت از ساختمان در برابر عوامل محیطی و جوی
عایق حرارتی و صوتی
جلوگیری و محافظت از نفوذ هوای آلوده و حشرات مزاحم.
تلفیق ظرافت و زیبایی در نمای ساختمان
شستوشو بسیار آسان و راحت دو طرف شیشه
ایجاد میدان دید وسیع و بدون معارض برای محیط روف گاردن، بالکن یا تراس
امکان استفاده بعنوان سازه و یا پارتیشن به حالت متحرک
سهولت استفاده و جابجایی لت های شیشه ای با استفاده از ریموت کنترل
قابلیت نصب روی فریم های معمول ساختمانی و عدم نیاز به زیرسازی خاص و مجزا


مشتریان خاص و متقاضیان این شیشه های متحرک گیوتینی رستورانداران، هتلداران ، و سازندگان پروژه ها مسکونی تجاری ویلایی، روف گاردن ها و تراس ها هستند، که بخش اعظم طرفداران شیشه های گیوتینی را تشکیل می دهند


اجزای سیستم های شیشه گیوتینی


پروفیل های سازه

مهمترین قسمت در سیستم های شیشه گیوتینی جمع شونده پروفیل های آلومینومی این سیستم می باشد. تعداد زیادی از پروفیل های آلومینومی بر اساس طراحی مینیمال و با درنظر گرفتن ملاحضات مربوط به مقاومت در برابر نیروی باد مدلسازی و تولید شده و پس انجام تست های متعدد و در نهایت مورد تایید قرارگرفته اند. لازم به ذکر است ملاحظات مربوط به زیبایی و چشم نوازی شیشه گیوتینی متحرک در مجموعه پروفیل ها دیده شده و همین امر محصول شیشه گیوتینی مجموعه اسکای روف را به یکی از محصولات شیشه ای متحرک پر طرفدار در میان معماران و سازندگان تبدیل کرده است.شیشه

متریال در سیستم شیشه گویتینی همان گونه که از اسمش پیداست نقش اول را بازی می کند. پروفیل های آلومینومی سیستم شیشه گیوتینی در مجموعه اسکای روف به گونه ای طراحی شده اند که هم امکان استفاده از شیشه تک جداره 8 میلیمتر سکوریت میسر است و هم امکان استفاده از شیشه دوجداره فراهم می باشد. بسته به نوع کاربری، ابعاد و میزان عدم انتقال حرارت مورد انتظار انتخاب شما می تواند شیشه تک جداره و یا شیشه دو جداره و یا حتی لمینیت تا مجموع ضخامت 20 میلیمتر باشد.مکانیزم حرکتی

ساختار حرکتی شیشه گیوتینی جمع شونده مجموعه ای نسبتا ساده اما دقیق است که با در نظر گرفتن ملاحظات مکانیکی و معماری طراحی و ساخته شده است. استفاده از چرخ زنجیر به جای تسمه در این شیشه گیوتینی متحرک باعث مقاوم تر شدن سیستم لیفتینگ و ایجاد ظرفیت کششی جهت بالا بردن لت های سنگین شیشه تا ابعاد 3.5 متر در 1 متر ارتفاع برای هر جام می باشد. یکی دیگر از عوامل مهم در کارکرد شیشه گیویتنی حرکت شیشه ها با کمترین صدای ممکن می باشد. مکانیزم حرکت شیشه گیوتینی متحرک اسکای روف به گونه ای طراحی شده که لت های شیشه با کمترین صدای ممکن باز و بسته شوند تا بتوان این محصول زیبا را برای پروژه های مسکونی نیز براحتی استفاده نمود.نیروی محرکه

تامین نیروی محرکه در سیستم شیشه گیوتینی همانند سقف محترک یا سقف جمع شونده بر عهده موتور تویبلار می باشد. قدرت گشتاور بالا در عین کم حجم بودن ، امکان تنظیم و رگلاژ دستی ، امکان اتصال به سیستم هوشمند ساختمان (BMS) ، امکان کوپل شدن با موتور دیگر، مجهز بودن به سنسور حرارتی و خاموش شدن خودکار از جمله مزایای برخی ازاین موتورهای تیوبلار است.
پیشنهاد ما در مجموعه اسکای روف در درجه اول موتورهای تیبولار SOMFY محصول کشور فرانسه ودرجه دوم موتورهای تیوبلار MOSEL محصول کشور ترکیه است. از نظر کیفیت ، ضمانت عملکرد و گارانتی بی تردید سامفی فرانسه بی رقیب است. اما با توجه به اختلاف قیمت آن با موتورهای برند موسل و همچنین کارایی و عملکرد خوب این برند ترک، ما این امکان را نیز برای مشتری در نظر گرفته ایم که امکان انتخاب هر دو برند را داشته باشند.

شیشه-متحرک-اتوماتیک-اسکای-روفشیشه-متحرک-اسکای-روف

سیستم شیشه ای Sliding


سیستم شیشه ای بازشو مدل اسلایدینگ یا کشویی کاملا آب بند و هوا بند و عایق صدا بوده و قابلیت حرکت در ریل مشخص خود را دارند. بطوریکه هر لت شیشه ای در یک ریل مجزا حرکت میکند و تا ارتفاع 3 متر قابل اجرا می باشد. شیشه های اسلایدی مشابه سیستم شیشه ای تاشو می باشد با این تفاوت که لت های شیشه به کناره ها باز می شود و پنل های آن تاشو نبوده به صورت کشویی می تواند باز و بسته می شوند. سهولت و راحتی در استفاده از این شیشه ها ، از اصلی ترین مزیت های شیشه های اسلایدینگ نسبت به سایر سیستم های شیشه ای به شمار می رود. ضخامت شیشه های سکوریت شده مورد استفاده در این مکانیزم ۸ میلیمتر میباشد. مکانیزم حرکتی شیشه های اسلایدینگ بصورت دستی است. با حرکت شیشه اول، بقیه ی تایلهای شیشه ای بصورت قطاری بدنبال یکدیگر حرکت می کنند. از دیگر مزیت های سیستم شیشه های اسلایدینگ، بازشو حداکثری است. با استفاده از ریلهای ۵ شیاره به راحتی میتوان تا ۸۰ درصد فضای پنجره را باز نمود . مکانیزم به این صورت است که عرض دهانه پنجره به ۵ قسمت تقسیم میگردد و ۴ قسمت آن قابل جمع شدن بر روی قسمت اول هستند که این امر باعث شده شیشه های اسلایدینگ نسبت به شیشه های دیگر محصولی بسیار پرکاربردی به شمار آید.


سیستم شیشه ای Folding


سیستم شیشه ای بازشو مدل فولدینگ که با نام های آکاردئونی یا بالکنی نیز شناخته می شود، کاملا آب بند و هوابند و عایق صدا بوده و قابلیت جمع شدن همه لت های شیشه ای را به یک سمت دارا می باشد . شیشه های فولدینگ توسط نواری در همدیگر قفل می شوند و بین آنها هیچ درزی باقی نمی ماندکه این امر باعث می شود که عایق خوبی در برابر سرما و گرما وصوت ایجاد گردد. امکان استفاده از این سیستم تا ارتفاع 2.70 متر فراهم می باشد. شیشه تک لایه 8 میلیمتر و همچنین شیشه دو جداره استفده نمایید. اصلی ترین مزیت این مدل شیشه بالکنی مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با دیگر شیشه های باز شو می باشد.
از شیشه های فولدینگ یا همان بالکنی متحرک برای تفکیک و جداسازی فضاهای داخلی ساختمان از فضای خارجی استفاده می گردد. با استفاده از آن می توان نمای ساختمان را زیبا تر و مدرن تر نشان داد. با نصب شیشه های فولدینگ در سردترین و گرمترین روزهای سال می توان در کمال آرامش از فضای تراس ها استفاده کرد. شیشه های فولدینگ ۷۰% عایق صوت و ۶۵% عایق حرارت هستند.
با نصب شیشه های فولدینگ( بالکنی متحرک) می توان به اضافه شدن یک بخش به سایر فضاهای ساختمان اشاره کرد محیط را بزرگتر می کند. بدین ترتیب شما می توانید از حداکثر فضا بهره مند شوید. این موضوع در منازل با متراژ کم، ساختمان های اداری و تجاری و رستوران ها و کافه ها توصیه می شود. می توان از انواع شیشه مات و رنگی برای بالکن استفاده کرد تا مانع دید از بیرون باشد و محیط امن و محفوظی را برای ساکنان فراهم نماید.
×

سلام!

می توانید از طریق واتس اپ با کارشناسان اسکای روف در ارتباط باشید.

 

× چطور میتونیم کمکتون کنیم ؟